PZSP w Olszance,    49 - 332 Olszanka 94,     woj. opolskie,     tel. (77)4129717,     e-mail: zs_olszanka@wodip.opole.pl,    fax (77)4129602

 Strona główna PZSP


 Aktualności
 Pasowanie
 Sprzątanie świata
 Andrzejki
 Mikołajki
 Wycieczki
 Jasełka
 opłatek
 Święto ziemniaka
 Dzień Babci
 Bal karnawałowy
 Dzień Ziemi
 Dzień Bibliotekarza
 Dzień Matki
 Dzień Dziecka
 Wiosna
 Wielkanoc
 Inne wydarzenia
 Absolwenci

 
 

MIKOŁAJKI

2012/2013


 

7 grudnia 2012 r, do dzieci z PP w Krzyżowicach zawitał Święty Mikołaj. Wszystkie przedszkolaki już od dawna z niecierpliwością czekały na jego przybycie. Kiedy wszedł do sali na twarzach naszych milusińskich pojawił się bardzo szeroki uśmiech. Mikołaj zaprosił dzieci do wspólnej zabawy. Były konkursy, zagadki, tańce i wspólne zdjęcie. A paczuszki otrzymane od Świętego Mikołaja dostarczyły dzieciom wiele radości oraz rozbudziły ciekawość poznawczą dotyczącą ich zawartości. Spotkanie z naszym gościem było mila przygodą , a także nadzieją na kolejne spotkanie. Mikołaj obiecał dzieciom, że odwiedzi je w przyszłym roku.

tekst opracowała Wiesława Stańczyk 

album fotografii
fotografie wykonała Wiesława Stańczyk

2011/2012

Czy wy wiecie, czy nie wiecie?
Mikołaje są na świecie!
Czy wierzycie lub też nie,
Mikołaj odwiedzi mnie!


Dnia 6 grudnia 2011 r. do dzieci z Publicznego Przedszkola w Krzyżowicach przybył  Święty Mikołaj. Był to dzień długo wyczekiwany przez wszystkie przedszkolaki. Dzieci powitały Mikołaja montażem słowno-muzycznym: "Mikołaju, Mikołaju u nas będziesz miał jak w raju". Święty Mikołaj był zauroczony występem dzieci. W dowód wdzięczności postanowił wszystkim przedszkolakom wręczyć piękne paczuszki. Zawartość paczek była imponująca. Na twarzach dzieci widać było wielką radość. Przedszkolaki rozmawiały z Mikołajem, recytowały wiersze, śpiewały piosenki. A na koniec mała "sesja zdjęciowa"- wspólne pamiątkowe zdjęcie. Smutno było żegnać się z Mikołajem, ale mamy nadzieję, że za rok do nas powróci!

tekst opracowała Wiesława Stańczyk

album fotografii
fotografie wykonała Wiesława Stańczyk

2010/2011

grudnia , jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie,
i każde dziecko prezent dostanie(...)

Dnia 3 grudnia 2010r. do przedszkolaków z Krzyżowic przyjechał na pięknych białych saniach Święty Mikołaj. Wszystkie dzieci kochają Świętego Mikołaja. Każdego roku, o tej samej porze, na niego czekają. Choć staruszek daleką przebył drogę, to starał się nie pokazywać wielkiego zmęczenia.
Po chwili odpoczynku, z dużym zainteresowaniem, obejrzał przedstawienie pt. Witamy Cię Święty Mikołaju. Po czym rozpoczęły się ciepłe rozmowy Mikołaja z przedszkolakami. 
Punktem  kulminacyjnym uroczystości było obdarowanie dzieci pięknymi paczuszkami i wspólne pamiątkowe zdjęcie przedszkolaków z Mikołajem.

autor tekstu: Wiesława Stańczyk

fotografie z imprezy


2009

Witaj Święty Mikołaju!

 

Grudzień już, już prezentów czas

i Mikołaj ukochany będzie pośród nas.

To już czas, to już czas,

prezenty przywieź nam.

My jesteśmy bardzo grzeczni,

oceń proszę sam.

 

 

Mikołaj to postać bardzo tajemnicza. Jest to starszy pan z długą białą brodą, w czerwonej czapie i długim płaszczu.

Z wielkim workiem na plecach. Chociaż przybywa z dalekiej i mroźnej Laponii i chce obdzielić prezentami dzieci na całym świecie, zawsze znajduje czas na przeczytanie listów i laurek. Pomagają mu w tym elfy, które nie tylko pakują prezenty, ale także dbają o dobry wygląd i zdrowie zapracowanego Mikołaja. Dzieci, które chcą Mikołaja przywitać osobiście, zazwyczaj „cierpią na bezsenność” w noc poprzedzającą 6 grudnia.

Im szybciej zaśniemy, tym prędzej zobaczymy, co dla nas przygotował…

Dla przedszkolaków z Krzyżowic 4 grudzień, był dniem pełnym niespodzianek i niezapomnianych chwil.

Przyjazd Mikołaja dzieci poprzedziły krótkim programem artystycznym „ To już czas”.

Po czym przy dźwiękach melodii Dingle Bell do sali wszedł Mikołaj z workiem prezentów. Nie zapomniał o żadnym przedszkolaku!
 

Każde dziecko dostało piękną paczuszkę ze słodyczami. 

Mikołaj przyniósł również prezenty dla całej grupy- układanki i kolorowe piłeczki.

Dziękujemy Mikołaju i zapraszamy za rok!

Wiesława Stańczyk

ZOBACZ FOTKI